KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 13374318
nr 1337 4318
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Teckning, Monogramsignerad -64. Blyerts, 29x23 cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 juli 2020
kl 19:43:03
3/7 18:54:07
11/7 13:34:56
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors